Dzieje zabytku nie są znane.
Obraz w kształcie stojącego prostokąta z przedstawieniem św. Antoniego Padewskiego. Święty ukazany do kolan, frontalnie, podtrzymuje prawą ręką książkę, na której siedzi Dzieciątko Jezus, w lewej trzyma kwiat lilii. Spogląda na widza, ma ciemne oczy, prosty nos i małe usta oraz tonsurę. Ubrany jest w brązowy habit zakonny przewiązany w pasie sznurem, za który zatknięty jest różaniec. Dzieciątko siedzi ze skrzyżowanymi nogami, patrzy na widza, prawą rękę unosi do góry, w lewej trzyma glob ziemski z zatkniętym krzyżem. Ma okrągłą twarz, niewielkie, głęboko osadzone oczy, wąski nos i małe usta. Jest ubrane w białą, półprzezroczystą sukienkę. Wokół jego głowy świetlisty nimb, nad głową świętego gwiazdka. W tle niebieskie, skłębione obłoki.
Święty Antoni został ukazany w tradycyjnym typie ikonograficznym jako młody zakonnik w habicie franciszkańskim z Dzieciątkiem Jezus, którego obecność nawiązuje do jego mistycznych przeżyć. Trzymana w ręce lilia jest symbolem czystości świętego, glob w rękach Jezusa jego władzy nad światem. Obraz nosi cechy przeciętnej jakości malarstwa XIX wieku.
Dobry.
Obraz z przedstawieniem św. Antoniego Padewskiego z Dzieciątkiem został namalowany w 1846 roku przez Wawrzyńca Klimasa z Radziszowa. Nosi cechy przeciętnej jakości malarstwa XIX wieku.
Agata Felczyńska , "Św. Antoni Padewski", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/sw-antoni-padewski-16