Sprawione do ołtarza w kaplicy Różańcowej.
Prostopadłościenna szafka na rzucie prostokąta o ściętych od przodu narożnikach, na cokole, od przodu opięta kolumienkami o trzonach w jednej trzeciej wysokości zdobionej ornamentem okuciowym, z kompozytowymi kapitelami, ustawionymi na cokołach i wysuniętych postumentach. Kolumny podtrzymują uproszczone belkowanie i profilowany gzyms występujące nad nimi. W przedniej ściance prostokątne zamknięte półkoliście drzwiczki, osadzone na zawiasach i zamykane na zamek, ozdobione płyciną powtarzającą kształt drzwiczek, z płaskorzeźbionym ustawionym na korporale kielichem mszalnym z hostią na tle promieni. W górnych narożach przedniej ściany uskrzydlone główki aniołków. W polach pomiędzy kolumnami płaskorzeźbione postacie nieokreślonych świętych. Tabernakulum pozłocone, hostia i korporał posrebrzone.
Barokowe tabernakulum w typie tempietta.
Dobry.
Tabernakulum drewniane, złocone i posrebrzane, w typie tempietta, ustawione na ołtarzu w kaplicy Różańcowej. Wykonane w XVIII wieku przez nieokreślony warsztat małopolski.
Andrzej Włodarek, "Tabernakulum", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2024, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/tabernakulum-22