Sprawiony do ołtarza pw. Trójcy Świętej w kościele Św. Jana Chrzciciela.
Obraz w kształcie stojącego prostokąta zamkniętego łukiem wypukło-wklęsłym nadwieszonym. W centrum obrazu siedzące na obłokach postacie Chrystusa i Boga Ojca, zwrócone do wewnątrz, ku sobie, z jedną nogą opartą na globie ziemskim podtrzymywanym przez trzy putta. Bóg Ojciec w prawej ręce przy boku trzyma berło, lewą rękę opiera na obłoku. Ukazany jako starzec o białych włosach i długiej brodzie; ubrany w obficie drapowaną, długą suknię oraz jasnozielony płaszcz z kameryzowaną lamówką, spięty fibulą na lewym ramieniu, przewiązany diagonalnie przez tors i opadający na kolana. Chrystus lewą ręka podtrzymuje krzyż, prawą wyciąga w stronę Ojca. Twarz o delikatnych rysach, dużych oczach, okolona krótką brodą i półdługimi, brązowymi włosami; odziany w czerwony płaszcz odsłaniający tors, zarzucony na ramiona i kolana. Nad postaciami nadlatująca Gołębica Ducha Świętego na tle rozświetlonego nieba, postacie zaś ukazane na tle ciemnych obłoków. Kolorystyka ciemna, przytłumiona, miękki modelunek światłocieniowy.
Późnobarokowa kompozycja wzorowana na przedstawieniach graficznych lub malarskich.
Dobry.
Obraz malowany olejno na płótnie, ołtarzowy, umieszczony w nastawie ołtarza bocznego; tradycyjne przedstawienie Trójcy Świętej z Bogiem Ojcem i Chrystusem zasiadającymi na obłokach i Gołębicą Ducha Świętego unoszącą się ponad nimi. Dzieło nieokreślonego malarza małopolskiego z przełomu XVIII i XIX wieku.
Andrzej Włodarek, "Trójca Święta", [w:] "Sakralne Dziedzictwo Małopolski", 2023, źródło: https://sdm.upjp2.edu.pl/dziela/trojca-swieta-15