Aktualności

Wyróżnienie w ramach Nagrody im. Mariana Korneckiego dla naszej Pracowni

W dniu 7 listopada tego roku Zespół Pracowni Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie otrzymał wyróżnienie w ramach Nagrody Województwa Małopolskiego  im. Mariana Korneckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony i opieki nad zabytkami architektury drewnianej Małopolski w 2022.
Uzasadnieniem decyzji Kapituły Nagrody oraz Zarządu Województwa Małopolskiego o przyznaniu wyróżnienia była działalność Zespołu Pracowni w ramach:

"wyjątkowego projektu pn. „Sakralne Dziedzictwo Małopolski”, który umożliwił szerokiemu gronu odbiorców spotkania ze sztuką i dziedzictwem we wnętrzach drewnianych świątyń Województwa Małopolskiego, naukę obcowania z kunsztem zaklętym w drewnie oraz obudził wrażliwość na piękno, sztukę i spuściznę przodków, została dostrzeżona nie tylko przez szanowne gremium przyznające Nagrodę, ale przede wszystkim przez szeroką rzeszę odbiorców, którzy dzięki portalowi odkryli bezcenną wartość obiektów drewnianych w naszym regionie"

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w wyjątkowym miejscu – odrestaurowanej świątyni Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia w Wolbromiu z 1638 roku. To właśnie Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Wolbromiu otrzymała główną nagrodę za kompleksową i wzorcową rewitalizację tegoż modrzewiowego kościoła. Wyróżnienia otrzymali również Michał Winiarski, który jest właścicielem osady młyńskiej w Roztoce-Brzezinach oraz Krystyna i Marek Wójtowicze – gospodarze zabytkowego Dworu w Sieniawie.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!

Więcej informacji na stronie Województwa Małopolskiego:
https://www.malopolska.pl/aktualnosci/kultura/nagroda-im-mariana-korneckiego-przyznana-1Zdjęcie 1 wyróżnienia w ramach Nagrody im. Mariana Korneckiego dla naszej Pracowni
Nagroda Korneckiego
Zdjęcie 2 wyróżnienia w ramach Nagrody im. Mariana Korneckiego dla naszej Pracowni
Nagroda Korneckiego
Zdjęcie 3 wyróżnienia w ramach Nagrody im. Mariana Korneckiego dla naszej Pracowni
Nagroda Korneckiego

Fotorelacja z uroczystości wręczenia nagrody

Uwaga. Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony sdm.upjp2.edu.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności