Boże Narodzenie 2022

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najlepsze życzenia czytelnikom naszego portalu, przede wszystkim zdrowia, radości, spokoju i odpoczynku w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok przyniesie wiele pomyślności i inspiracji sztuką.

Wspólnie podziwiajmy i odkrywajmy małopolskie dzieła sztuki sakralnej, te nieznane i poznawane na nowo :-)

zespół Pracowni Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków
Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
Scena z Bożego Narodzenia. Matka Boska ze złożonymi do modlitwy dłońmi, pochyla się nad Dzieciątkiem leżącym w żłobie. Obok, w tle stoi św. Józef. Nad postaciami rozświetlone obłoki z zarysowanymi uskrzydlonymi główkami anielskimi.
"Adoracja Dzieciątka", pocz. XVII w., Kraków, Pałac Biskupi