Sakralne Dziedzictwo Małopolski – ankieta

Justyna Kuska

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie w ramach projektu "Sakralne Dziedzictwo Małopolski" zdigitalizował i udostępnił w domenie publicznej ponad 500 jednostek archiwalnych z zasobów Archiwum Krakowskiej Kurii Metropolitalnej, Archiwum Krakowskiej Kapituły na Wawelu oraz Archiwum Archidiecezji Lwowskiej.
Aktualnie prowadzimy prace mające na celu rozbudowę i modernizację istniejącego portalu internetowego pod kątem realizacji projektu "Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej". Uprzejmie prosimy o wypełnienie poniższej ankiety i podzielenie się z nami opinią dotyczącą korzystania z serwisu. Zebrane materiały pomogą nam jak najlepiej dopasować portal do potrzeb użytkowników.

Link do ankiety: https://bit.ly/31UXe6l

__

Projekt "Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej" uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Oś priorytetowa: II E-administracja i otwarty rząd; Działanie: 2.3 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego; Poddziałanie: 2.3.1 Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki.

Wartość dofinansowania: 7 328 560,43 PLN
Widok strony głównej portalu Sakralne Dziedzictwo Małopolski z podziałem na pola: Miejscowości, Ludzie, Dzieła, Zwiedzaj Małopolskę oraz Ciekawi Małopolski
Sakralne Dziedzictwo Małopolski, widok strony głównej
Widok podstrony archiwalia portalu Sakralne Dziedzictwo Małopolski. W polu głównym fragment rękopisu.
Sakralne Dziedzictwo Małopolski, widok podstrony archiwalia

Inne nasze artykuły

Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej

W styczniu 2020 roku Pracownia Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II rozpocznie realizację projektu Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej, dzięki któremu bezcenne zasoby archiwalne zostaną w pełni zdigitalizowane, opracowane i udostępnione w Internecie. Prace nad portalem internetowym potrwają do końca 2022 roku.

Widok na budynek Uniwersytetu Papieskiego JPII przy ul. Bernardyńskiej 3.

Remont Pracowni Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków UPJPII

Rusza remont pomieszczeń zajmowanych przez Pracownię Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków UPJPII w przyziemiu budynku przy ul. Bernardyńskiej 3. Prace są prowadzone w związku z realizacją przez Uniwersytet Papieski projektu „Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej” dofinansowanego ze środków unijnych i potrwają do końca marca 2020.

Zdjęcie przedstawia pięciu studentów siedzących przy stole z laptopami.
Aktualności

Uniwersytet Papieski będzie uczył digitalizacji. Nowe przedmioty kształcenia w Instytucie Historii Sztuki

Nowe logo projektu Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej

Trzy złote korony w polu błękitnym – herb Aaron stał się inspiracją dla logo projektu Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej.

Zdjęcie wnętrza pracowni; pokoju z dwoma parami biurek i foteli na kółkach, z oknem w tle.

Pracownia po remoncie!

Pracownia Inwentaryzacji i Digitalizacji Zabytków UPJPII mieszcząca się w przyziemiu budynku przy ul. Bernardyńskiej 3 przeszła gruntowny remont dzięki, któremu została przystosowana do potrzeb projektu „Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej”.